Czerwiec to czas zakończenia roku szkolnego, więc po latach naturalnie staje się też miesiącem jubileuszy. Taką okrągłą rocznicę świętowali, 20 czerwca, absolwenci wyszkowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego z roku 1976. Ponad trzydzieścioro byłych uczniów i pięcioro nauczycieli spotkało się w budynku szkolnym, aby wspominać wydarzenia, które miały miejsce 50, a nawet 58 lat temu.
W gronie nauczycieli, którzy przyjęli zaproszenie, były panie: Barbara Koźliczak, Zofia Nowak, Nina Ciuruś, Teresa Jackiewicz oraz pan Jan Hryniewicz. Były dyrektor szkoły podkreślił, że ten rocznik uczniów był mu szczególnie bliski, gdyż zaczął naukę w tym samym 1968 roku, kiedy pan Hryniewicz rozpoczął pracę jako nauczyciel w tej samej szkole. Pani Barbara Koźliczak wygłosiła do swoich dorosłych wychowanków serdeczne przesłanie o ponadczasowej wartości przyjaznych więzi, które ciągle łączą dawne koleżeństwo z ławy szkolnej.
Faktycznie, w historii tej szkoły nie odnotowano, aby absolwenci szkoły podstawowej celebrowali pięćdziesiątą rocznicę ukończenia tego etapu edukacji. Architektem i konstruktorem tego wydarzenia był pan Cezary Oleksiak, który przy pomocy swoich kilku koleżanek i kolegów absolwentów zorganizował cały program spotkania. Starania małej grupki zostały entuzjastycznie docenione przez wszystkich uczestników, którzy też jednoznacznie potwierdzili satysfakcję i radość z udziału w tym jakże szacownym jubileuszu.
Całość uroczystości nie pozostanie jedynie we wdzięcznej pamięci uczestników, gdyż została uwieczniona na filmie, który będzie udostępniony wszystkim zainteresowanym.


