1 kwietnia rusza kwalifikacja wojskowa. To nie prima aprilis i nie mobilizacja!
W środę, 1 kwietnia, na terenie powiatu wyszkowskiego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Obejmie ponad 570 osób: mężczyzn urodzonych w 2007 r. (rocznik podstawowy) oraz urodzonych w latach 2002-2006, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także kobiety urodzone w latach 1999 – 2007, które ukończyły lub kończą kierunki szczególnie przydatne dla wojska.
zobacz więcej
Ogólnopolski program „Wyjście z klasą” w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
„Wyjście z klasą” to rządowy program, którego celem było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie jej aktywnego uczestnictwa w kulturze, poznawanie miejsc pamięci i dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć nauki, a także rozwijanie kompetencji społecznych, kulturowych i twórczych. Przedsięwzięcie wspierało realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz poszerzało ofertę edukacyjną szkoły, umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy w sposób atrakcyjny i praktyczny. Dodatkowym celem projektu było rozwijanie ciekawości świata i wrażliwości kulturowej oraz zapewnienie szerszego dostępu do kultury.
zobacz więcej