Strażacy z Wyszkowa ruszyli do walki z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym (FOTO)

Wydarzenia

Strażacy z Wyszkowa ruszyli do walki z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym (FOTO)

22.04.2025
autor: opr. SB, fot. Państwowa Straż Pożarna, KP PSP Wyszków
Strażacy z Wyszkowa zostali skierowani do gaszenia pożaru na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Walka z ogniem trwa od niedzielnego popołudnia. W działaniach bierze udział 300 strażaków z różnych komend, żołnierze WOT, pracownicy parku i policja.
 
We wtorek rano rzecznik prasowy MSWiA Jacek Dobrzyński poinformował, że pożar do tej pory objął 450 hektarów i na chwilę obecną nie rozprzestrzenia się. - W działaniach bierze udział nadal 300 strażaków, 100 żołnierzy z 1. Podlaskiej Brygady WOT i 60 pracowników BPN. Ratowników wspiera 5 śmigłowców Lasów Państwowych, które dotychczas wykonały 250 lotów, zrzucając 125 tys. litrów wody oraz policyjny Black Hawk, który tylko wczoraj wykonał 73 loty, zrzucając łącznie 219 tys. litrów wody. Do dyspozycji przygotowanych jest 80 policjantów oraz 60 leśników - dodał Jacek Dobrzyński.
Zgodnie z dyspozycją Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa, na miejsce działań do Biebrzańskiego Parku Narodowego ruszyła m.in. Kompania Gaśnicza „Wisła”, w skład której wchodzi jeden pojazd oraz trzech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. We wtorek po godz. 6 strażacy wyruszyli z Warszawy wraz z całą kompanią. W jej skład wchodzi 6 plutonów, ok. 70 strażaków i 29 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

„Przed godz. 12 strażacy byli na miejscu działań. Obecnie prowadzimy działania w okolicy miejscowości Polkowo (gmina Sztabin, powiat augustowski)” - relacjonują wyszkowscy strażacy.


Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zadbaj o swoje rusztowanie - spraw, by konstrukcja mogła służyć latami!

Zadbaj o swoje rusztowanie - spraw, by konstrukcja mogła służyć latami!

Rusztowania stanowią nieodłączną składową niemal każdej budowy, podczas której uwzględniane są prace na wysokości. Ich solidność oraz bezpieczeństwo ma bowiem kluczowe znaczenie zarówno dla ochrony pracowników, jak i efektywności procesów budowlanych. Chociaż obecnie mamy do czynienia z naprawdę wytrzymałymi, a co za tym idzie także długowiecznymi konstrukcjami, regularna konserwacja oraz dbałość o nie są niezbędne ku temu, by możliwe było zminimalizowanie awarii oraz uszkodzeń, jakie w efekcie mogłyby zasądzić o wypadku i spowodować liczne opóźnienia w pracy. Sprawdź, jak zapobiec tragedii dzięki regularnej pielęgnacji rusztowania! Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które być może pomogą Ci cieszyć się posiadaną konstrukcją przez lata – bez awarii i wypadków.
zobacz więcej
17 kandydatów na prezydenta. Na którego zagłosujesz? (SONDA)

17 kandydatów na prezydenta. Na którego zagłosujesz? (SONDA)

W wyznaczonym terminie (do 4 kwietnia, do godz. 16) zgłoszono 17 kandydatów na prezydenta. Listę opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza. Na kogo wy oddacie swoje głosy?
zobacz więcej
Beskid Żywiecki: Ukryty klejnot polskich gór, który warto odkryć

Beskid Żywiecki: Ukryty klejnot polskich gór, który warto odkryć

Niemal każdy miłośnik gór w Polsce zna Tatry czy Bieszczady, ale prawdziwi znawcy wiedzą, że Beskid Żywiecki to miejsce, gdzie natura, historia i kultura splatają się w niezapomnianą całość. To region, który zachwyca dzikimi krajobrazami, autentyczną ludową tradycją i gościnnością mieszkańców. Jeśli szukasz urlopu pełnego górskich wędrówek, kontaktu z przyrodą i chwili wytchnienia od zgiełku miasta – Beskid Żywiecki powinien znaleźć się na szczycie twojej listy.
zobacz więcej
Piękne połączenie muzyki i obrazów piaskiem malowanych (FOTO)

Piękne połączenie muzyki i obrazów piaskiem malowanych (FOTO)

Na wyjątkowy koncert pasyjny, pełen poruszającej muzyki i zachwycających, a nawet zadziwiających, obrazów parafia św. Idziego zaprosiła w sobotę, 22 marca. „Dźwięki w Godzinie Ciszy” to misterium w niezwykły sposób łączące muzykę i obraz.
zobacz więcej