Zasłużyli na szacunek i wdzięczność (foto)

Wydarzenia

Zasłużyli na szacunek i wdzięczność (foto)

03.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Serdeczna, rodzinna atmosfera panowała podczas siódmej już „Niedzieli Seniora”, zorganizowanej (dla osób w wieku 65 lat i więcej) przez sołtysa Lucynowa Dużego Eugeniusza Zarembę, Radę Sołecką i Zarząd Wspólnoty Gruntowej, przy wsparciu Gminy Wyszków. Uroczystą Mszę św. w intencji seniorów i zmarłych seniorów odprawił w kościele pw. św. Antoniego biskup pomocniczy warszawski Rafał Markowski.
Gości, wśród nich  JE bp. Rafała Markowskiego (młodszego brata muzyka rockowego Grzegorza Markowskiego), burmistrza Grzegorza Nowosielskiego z żoną Sylwią, a przede seniorów z Lucynowa Dużego i Fidestu, powitał Eugeniusz Zaremba.
- Cieszymy się, że raz w roku przeżywamy to święto, które w tym roku ma wymiar historyczny – podkreślił ks. proboszcz Dariusz Niewęgłowski. – Zawsze prawie w tym samym gronie je przeżywamy, na czele z panem burmistrzem, ale z następcą apostołów jeszcze nigdy nam się nie przydarzyło. Bardzo się cieszymy, że wśród nas jest ks. biskup. 
Mirosława Zaremba zaznaczyła, że dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości cała oprawa Mszy św. będzie w duchu patriotycznym. 
Tradycyjnie zapalono lampki, będące symbolem łączności z bliskimi zmarłymi. 
- Dziś oddajemy szacunek najstarszemu pokoleniu – podkreślił w kazaniu ks. biskup. – Są to ludzie, którzy przez swoje życie byli wiele razy w sposób trudny doświadczani. Wielu z nich pamięta dramat II wojny światowej, okres terroru, strachu, pogardy dla życia ludzkiego, czas, w którym w każdej chwili właściwie za nic można było za nic stracić życie. Doświadczali również okresu powojennego, w którym chciano uszczęśliwiać na siłę, m.in. zamykając kościoły. Znowu trudny czas. Mimo trudnych warunków zewnętrznych próbowali żyć normalnie i żyli normalnie. To pokolenie, które zasługuje na nasz wielki szacunek i wdzięczność.
Ks. biskup, ks. proboszcz i burmistrz otrzymali w podziękowaniu od seniorów kwiaty. Natomiast burmistrz wręczył kwiaty Mariannie i Marianowi Zawiszom (wspólnie przeżyli 60 lat, a sam pan Marian – 90 lat), Stanisławie Rejnuś (lat 89), aktywnej seniorce o otwartym sercu na drugiego człowieka oraz Stanisławowi Oleksiakowi, aktywnemu członkowi OSP, jednemu z budowniczych kościoła.
Wszyscy seniorzy otrzymali od rady sołeckiej słodkie upominki.
Dalsza część uroczystości odbyła się w remizie OSP. Tu na seniorów czekał pyszny obiad i kolejne niespodzianki. Śpiewem i muzyką czas umilali zespół „Nadbużanie” oraz akordeonista Józef Kulesza.
Szczególne podziękowania za przygotowanie „Niedzieli Seniora” otrzymali: Danuta i Andrzej Rzempołuchowie, Bożena i Dariusz Wydryszkowie, Ewa Zawisza, Elżbieta Świderska, Danuta Wydryszek, Barbara Wiśniewska, Elżbieta Szymańska, Małgorzata Ziółkowska.
WOK - Nowe Inspiracje
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Denerwujące osiedlowe składowiska

Denerwujące osiedlowe składowiska

Ważna wiadomość dla mieszkańców bloków. Wersalki, lodówki, meble, sedesy i inne śmieci wielkogabarytowe odbierane są w ostatnie soboty miesiąca! Nie należy ich wystawiać kilka tygodni wcześniej, by szpeciły wyszkowskie osiedla. Wszystkie, nie tylko Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Niektórzy mieszkańcy podejrzewają, że odpady są podrzucane i, być może, takie sytuacje również się zdarzają. Mieszkańcy oczekują reakcji spółdzielni i gminy, a te z kolei - reakcji mieszkańców, gdy sąsiad w połowie miesiąca dźwiga połamane meble, by złożyć je przed kontenerem. Spółdzielnia „Przyszłość” uważa, że gabaryty powinny być odbierane częściej niż raz w miesiącu.
zobacz więcej
Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Wiosna stanowi jedną z najlepszych pór roku na dokonanie diametralnych porządków w ogrodzie – tak, by latem móc cieszyć się pięknem zielonej przestrzeni pełnej kwiatów, a także przydomowych upraw. Aura tej pory nierzadko zachęca nawet największych wielbicieli czterech ścian do przebywania na zewnątrz, zaś przestrzeń zaniedbana w czasie zimy zdecydowanie potrzebuje konkretnego uporządkowania. To właśnie po zimie ogrodowe rośliny budzą się do życia; inne niszczone są przez mrozy, brak światła słonecznego oraz nadmierną wilgoć. W efekcie ogród wymaga pracy. Podczas takich prac zazwyczaj powstaje masa odpadów; chociaż intuicja może podpowiadać, że sterta ziemi, kamieni czy gałęzi wcale nie zalicza się do grona śmieci, rzeczywistość jest nieco odmienna. Po wiosennych porządkach pozostać mogą między innymi odpady zielone, wielkogabarytowe oraz inne, których nie da się zaliczyć do żadnej kategorii. Już dziś dowiedz się, jak charakteryzować dane pozostałości po sprzątaniu ogrodu, a także co konkretnie zrobić, by pozbyć się ich z ogrodu.
zobacz więcej
Co nas czeka podczas Bug Nature Festival?

Co nas czeka podczas Bug Nature Festival?

zobacz więcej
W sobotę żałoba narodowa. Co to oznacza?

W sobotę żałoba narodowa. Co to oznacza?

Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że dzień pogrzebu papieża Franciszka, 26 kwietnia, będzie dniem żałoby narodowej. Ma to być czas refleksji, który wiąże się z odwołaniem imprez masowych czy wydarzeń sportowych.
zobacz więcej